Profilaktyka uzależnień

Kampania profilaktyczna „Szerokiej drogi”

W dniu 15.02.2022r. o godz. 12.00 na terenie Posterunku Policji w Mieroszowie odbyło się otwarcie Kampanii profilaktycznej „Szerokiej drogi”. Realizatorami Kampanii są: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mieroszowie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie oraz Komisariat Policji w Boguszowie Gorcach- Posterunek Policji w Mieroszowie.

Kampania skierowana jest do kierowców oraz pieszych, a także rowerzystów.

Celem prowadzonej Kampanii jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy w zakresie profilaktyki uniwersalnej, a tym samym zapobieganie wypadkom na drodze spowodowanym spożywaniem alkoholu.

W ramach Kampanii został zakupiony alkomat stacjonarny, alkomat przenośny, szelki odblaskowe oraz materiały informacyjne w formie plakatów oraz ulotek informacyjnych.

Badania alkomatami będą prowadzone przez Policję. Alkomat stacjonarny zostanie udostępniony bezpłatnie mieszkańcom gminy Mieroszów, w razie takiej potrzeby można skorzystać z niego bezpłatnie ( pomieszczenie Posterunku Policji w Mieroszowie).

Pierwsze 30 osób, które skorzystają z badania alkomatem stacjonarnym w Posterunku Policji w Mieroszowie otrzymają gadżet w formie szelek odblaskowych, zwiększających bezpieczeństwo na drodze pieszych, rowerzystów oraz kierowców. Plakaty zostały rozwieszone na terenie instytucji oraz  Przychodni zdrowia w Mieroszowie.

W ramach Kampanii zostanie także przeprowadzona akcja „Trzeźwy poranek” oraz spotkanie mieszkańców z Policją – przekazanie informacji dot. konsekwencji jazdy po spożyciu alkoholu oraz pod wpływem alkoholu.

Zachęcamy pełnoletnich mieszkańców Mieroszowa oraz Gminy (kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzystów oraz pieszych) do korzystania z alkomatu na terenie Posterunku Policji w Mieroszowie. Mieszkańcu! przyjdź, zbadaj się, zanim weźmiesz odpowiedzialność za czyjeś życie.