Korpus Wsparcia Seniorów – edycja 2022

W związku z realizacją programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów” w 2022 roku informujemy, że w zeszły weekend senior z naszej gminy skorzystał z przycisku SOS opaski bezpieczeństwa SiDLY. Po nawiązaniu kontaktu z  Telecentrum medycznym Sidly, ratownik medyczny podjął decyzję o wezwaniu Pogotowia Ratunkowego. Senior zgłosił ból w klatce piersiowej oraz duszności. Ratownicy z zespołu pogotowia ratunkowego udzielili seniorowi pomocy.

W takich sytuacjach mamy potwierdzenie jak działają i pomagają seniorom opaski bezpieczeństwa oraz jaką misję realizują Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie, jako koordynator projektu.

Przypominamy, że realizacja działań projektowych potrwa do końca bieżącego roku, wsparciem w Naszej Gminie objęto 30 Seniorów natomiast wartość projektu to kwota 126693,62 PLN, która pochodzi z dotacji Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej